Družina

Družina má v životě školy zvláštní postavení. Je její součástí, ale děti se v ní neučí - vlastně učí, ale tak aby to nepoznaly a myslely si, že si jenom hrají.

Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a relaxace.

Mimo činnost výchovně vzdělávací plní částečně také funkci sociální.

Družiny jsou součástí školského výchovně - vzdělávacího systému a zabezpečují žákům náplň volného času v době před a po vyučování.

V naší školní družině se snažíme o široký záběr volno-časových aktivit.Věnujeme se sportu, relaxování, tvořivosti, společenským i kolektivním hrám .... atd. Také se zabýváme společenskou i estetickou výchovou, soutěžíme, zajímáme se o ekologii-třídíme odpad,sbíráme starý papír, vršky z PET lahví, léčivé rostliny ...aj.

Zájmem naší družiny je, aby si každý človíček u nás, našel aspoň někdy to, co ho baví a z čeho má radost .Každý má samozřejmě právo volby - a to je to nejdůležitější!

• Školní družinu mohou navštěvovat žáci 1. - 5. ročníku v případě volných míst nazákladě řádně vyplněného zápisního lístku a zaplaceného poplatku 50 Kč měsíčně.

• Školní družina je v provozu následovně:

• pondělí odpoledne od 12:35 – 15:00 hod

• úterý ráno od 6:40 do 7:40 hod odpoledne od 11:40 – 15:00 hod

• středa odpoledne od 12:35 – 15:00 hod

• čtvrtek ráno od 6:40 do 7:40 hod odpoledne od 11:40 – 15:00 hod
    pátek ráno od 7:05 do 7:45 hod odpoledne od 11:40 – 15:00 hod

• Ze školní družiny lze uvolnit žáky na základě písemné žádosti rodičů.

• Docházka pro zapsané žáky je povinná, rodiče omlouvají nepřítomnost dítěte písemně.

• Děti do školní družiny přejímá vychovatel od třídní učitelky, při ranní službě od rodičů.

• Pokud vychovatel vyučuje závěrečnou hodinu jako učitel, odvádí děti rovnou na oběd.

• Děti ze školní družiny přebírají rodiče či jiné oprávněné osoby od vychovatele nebo děti mohou odcházet samy na základě písemného souhlasů rodičů.

• Rodiče jsou povinni si vyzvednout dítě nejpozději do 15 hod. V případě nevyzvednutí dítěte do stanovené doby zůstává vychovatel s dítětem až do příchodů rodičů, v nutném případě je možno svěřit dítě učitelce do MŠ.

• V den zápisu do ŠD jsou rodiče seznámeny s řádem družiny.

• Žáci se musí chovat ukázněně. Odchází pouze v doprovodu pedagogických pracovníků.

• Ze školní družiny žák nikdy neodchází bez vědomí vychovatele. Před odchodem ze školní družiny sobě uklidí a rozloučí se.

• ŠD využívá následující prostory školy: místnost ŠD, třídy, tělocvičnu, chodbu a přilehlé okolí školy.

• Dítě nesmí v žádném případě v průběhu pobytu ve ŠD opustit areál ŠD či školy.

• Žáci musí mít zajištěn dostatečný přísun tekutin. Tekutiny jsou k dispozici na chodbě školy ve várnici, případně si je nosí děti z domova.

• Úmyslné poškození inventáře žákem hradí v plném rozsahu rodiče.

• Při hrách v ŠD nesmí žáci ohrožovat bezpečnost spolužáků a musí se vyvarovat konfliktních situací

• Všechny děti ŠD musí být poučeny o zásadách bezpečnosti, které musí dodržovat.

Pondělí 26.08.2019
Oběd: Polévka fazolová A:1,3,6,7,9 Drůbeží přírodní řízek, rýže, čalamáda A:1 Čaj A:-
Úterý 27.08.2019
Oběd: Polévka bramborová A:1,3,6,7,9 Opékaná uzenina, hrachová kaše, chléb, okurek A:1,7,10 Ovoce A:- Čaj A:-