Družina

Družina má v životě školy zvláštní postavení. Je její součástí, ale děti se v ní neučí - vlastně učí, ale tak aby to nepoznaly a myslely si, že si jenom hrají.

Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a relaxace.

Mimo činnost výchovně vzdělávací plní částečně také funkci sociální.

Družiny jsou součástí školského výchovně - vzdělávacího systému a zabezpečují žákům náplň volného času v době před a po vyučování.

V naší školní družině se snažíme o široký záběr volno-časových aktivit.Věnujeme se sportu, relaxování, tvořivosti, společenským i kolektivním hrám .... atd. Také se zabýváme společenskou i estetickou výchovou, soutěžíme, zajímáme se o ekologii-třídíme odpad,sbíráme starý papír, vršky z PET lahví, léčivé rostliny ...aj.

Zájmem naší družiny je, aby si každý človíček u nás, našel aspoň někdy to, co ho baví a z čeho má radost .Každý má samozřejmě právo volby - a to je to nejdůležitější!

Přihlášku do školní družiny vyplňte zdehttp://bit.ly/druzinaskalicka

• Školní družinu mohou navštěvovat žáci 1. - 5. ročníku v případě volných míst na základě řádně vyplněného zápisního lístku a zaplaceného poplatku 100 Kč měsíčně.

• Školní družina je v provozu následovně:

• ráno od 7:15 (v suterénu od 7:25) do 7:45 hod.

• odpoledne od 12 do 16:30 hod, v pátek do 16:00 hod.

• Ze školní družiny lze uvolnit žáky na základě písemné žádosti rodičů.
  • Jednorázovou (vyjímečnou) změnu odchodu z družiny pište SMS třídnímu učiteli nebo do Úkolníčku.
  • Při pravidelné změnu odchodů z družiny vyplňte znovu přihlášku.
  • Docházka pro zapsané žáky je povinná, rodiče omlouvají nepřítomnost dítěte písemně.

• Děti do školní družiny přejímá vychovatel od třídní učitelky, při ranní službě od rodičů.

• Pokud vychovatel vyučuje závěrečnou hodinu jako učitel, odvádí děti rovnou na oběd.

• Děti ze školní družiny přebírají rodiče či jiné oprávněné osoby od vychovatele nebo děti mohou odcházet samy na základě písemného souhlasů rodičů.

• Rodiče jsou povinni si vyzvednout dítě nejpozději do 16:30 hod. V případě nevyzvednutí dítěte do stanovené doby zůstává vychovatel s dítětem až do příchodů rodičů, v nutném případě je možno svěřit dítě učitelce do MŠ.

• V den zápisu do ŠD jsou rodiče seznámeny s řádem družiny.

• Žáci se musí chovat ukázněně. Odchází pouze v doprovodu pedagogických pracovníků.

• Ze školní družiny žák nikdy neodchází bez vědomí vychovatele. Před odchodem ze školní družiny sobě uklidí a rozloučí se.

• ŠD využívá následující prostory školy: místnost ŠD, třídy, tělocvičnu, chodbu a přilehlé okolí školy.

• Dítě nesmí v žádném případě v průběhu pobytu ve ŠD opustit areál ŠD či školy.

• Žáci musí mít zajištěn dostatečný přísun tekutin. Tekutiny jsou k dispozici na chodbě školy ve várnici, případně si je nosí děti z domova.

• Úmyslné poškození inventáře žákem hradí v plném rozsahu rodiče.

• Při hrách v ŠD nesmí žáci ohrožovat bezpečnost spolužáků a musí se vyvarovat konfliktních situací

• Všechny děti ŠD musí být poučeny o zásadách bezpečnosti, které musí dodržovat.